تبلیغات
جنگ نرم - ترویج فرهنگ آمریکایی با اعزام تورهای موسیقی

 ترویج فرهنگ آمریکایی با اعزام تورهای موسیقی


 

برگزاری تور فرهنگی موسیقی برای نزدیکی مردم جهان به همدیگر

اداره امور آموزشی و فرهنگی وزارت خارجه آمریکا امروز اعلام کرد که «راه ریتم: موسیقی آمریکایی در خارج از کشور» در اواخر پاییز ۲۰۱۱ به همراه «مرکز جاز لینکلن» توری را برگزار خواهد کرد. «راه ریتم: موسیقی آمریکایی در خارج از کشور» با استفاده از موسیقی و فرهنگ به عنوان ابزارهای دیپلماتیک برای نزدیک کردن مردم به یکدیگر و تقویت درک متقابل، ویترین برجسته سبک‌های سنتی موسیقی آمریکا در قرن بیست و یکم به حساب می‌آید. تا به امروز، ۱۵۹ نوازنده از ۴۱ گروه در این تور شرکت کرده و از بیش از ۱۰۰ کشور در پنج قاره دیدن کرده‌اند. تورهای زمستانی نیز اواخر امسال اعلام خواهد شد.

 

برگزاری کنسرت‌های عمومی، کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های دیگر در طول تورها

گروه چهار نفره جاز «آری رولاند»، از شهر نیویورک، از ۵ نوامبر تا ۴ دسامبر به پنج کشور در جنوب آفریقا سفر خواهد کرد. «ماونتین کویک استپ»، گروه [سبک] «بلو گرس» از شهر «بیکن» نیویورک، از ۲ نوامبر به مدت یک ماه به شرق اروپا خواهد رفت. گروه چهار نفره «کیت مک‌گری»، گروه جاز از شهر «دورام» نیویورک، از ۲۶ نوامبر تا ۲۱ دسامبر به چین و مغولستان سفر می‌کند. این نوازنده‌های آمریکایی در طول تور خود کنسرت‌های عمومی، کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، کلاس‌های موسیقی ابداعی برگزار و با نوازنده‌ها و جوامع موسیقی محلی همکاری می‌کنند.

۱۰ گروه این فصل از میان بیش از ۱۰۰ گروه داوطلب انتخاب شده و قرار است در قالب تورهای یک ماهه به بیش از ۴۰ کشور سفر کنند. برنامه‌های کنونی این تورها به این شرح است:

گروه چهار نفره «آری رولاند» از جمهوری دموکراتیک کنگو (۵ تا ۱۲ نوامبر)، موریتانی (۱۳ تا ۱۸ نوامبر)، سنگال (۱۹ تا ۲۳ نوامبر)، نیجر (۲۴ تا ۲۷ نوامبر) و مالی (۲۸ نوامبر تا ۴ دسامبر) دیدن خواهد کرد.

«ماونتین کویک استپ» به کوزوو (۲ تا ۵ نوامبر)، بلغارستان (۶ تا ۱۲ نوامبر)، مولداوی (۱۳ تا ۱۷ نوامبر) و ترکیه (۱۸ تا ۲۸ نوامبر) سفر خواهد کرد.

گروه چهار نفره «کیت مک‌گری» به چین (۲۶ نوامبر تا ۱۴ دسامبر) و مغولستان (۱۵ تا ۲۱ دسامبر) خواهد رفت.

 

برگزاری برنامه‌های تبادل فرهنگی توسط وزارت خارجه آمریکا

اداره امور آموزشی و فرهنگی در قالب طیفی از برنامه‌های تبادلی آکادمیک، فرهنگی، حرفه‌ای و ورزشی به گسترش درک متقابل بین‌المللی کمک می‌کند. برنامه‌های تبادلی این اداره شامل جوانان، دانشجویان، معلمان، هنرمندان، ورزشکاران و رهبران نوظهور در بسیاری از زمینه‌ها در آمریکا و بیش از ۱۶۰ کشور دیگر است. تعداد فارغ‌التحصیلان برنامه‌های این اداره به یش از یک میلیون نفر در سرتاسر جهان می‌رسد؛ از جمله بیش از ۵۰ برنده جایزه نوبل و بیش از ۳۲۰ رهبر کنونی و یا سابق در کشورها و دولت‌ها.


آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام گزینه سلاح اساسی در جنگ نرم برای دشمن به شمار می رود ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لینک های ویژه

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl